Nezbytností každé kuchyně je kvalitní dřez

V každé kuchyni, i té nejmenší, je potřeba nějaký dřez. I když disponujete myčkou nádobí, potřebujete nějaké místo, kde budete oplachovat potraviny, čistit zeleninu nebo omývat málo zašpiněné kousky nádobí. V domácnostech bez myčky své místo mají velké a kvalitní dřezy. Možná, že upotřebíte i dvojité provedení. Praktická je odkapová plocha, zabudovaný dávkovač saponátu nebo třeba i drtič odpadu. Naopak s myčkou nádobí je veliká odkapávací plocha spíše luxusem a nutná není. Rozmyslete si, jak efektně využít prostor na lince a podle toho se rozhodněte. Bez montáže dřezů se ale moderní kuchyně neobejdou.

Výběr dřezu podle vzhledu i vlastností

Kromě vzhledu, tvaru a velikosti se dřezy vybírají podle materiálů. Běžné jsou nerezové dřezy nebo ty keramické. Naopak se smaltovanými dřezy se už téměř nesetkáme. Nejsou tak líbivé a do moderních kuchyní se moc nehodí. Své místo ale najdou například na chalupě nebo v kuchyni stylu retro. O něco luxusnější je granit, materiál s velkým potenciálem. Podobné jsou kompozitní dřezy, ovšem jejich cena je o něco příznivější. Křemenné dřezy jsou podobné granitovým, ovšem obsahují více křemene a jsou lesklejší.

Působivé granitové dřezy

Tvar dřezu není rozhodně zanedbatelný. Populární jsou rohové dřezy, do každé kuchyně se ale nehodí. Podle řešení linky a kuchyně si můžeme vybrat dřez kulatý, hranatý, oválný, čtvercový, obdélníkový nebo atypický, hluboký i mělký. Granitové dřezy mají moderní a působivý design, zanedbatelná není ani pestrá škála nabízených barev. K dispozici je zkrátka mnoho zajímavých variant do každé kuchyně.


Reklama:


Bytové vodoměry

Spravedlivé rozúčtování vody. Instalace a výměna kvalitních vodoměrů.

Zahradní a bytové potřeby

Velký výměr zahradního a bytového nábytku. Akční ceny

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!