Plastová okna

 • ušetření peněz za energie – plastová okna mají skvělé izolační vlastnosti, díky čemuž tak ušetříme peníze za vytápění bytu či domu. Zvláště v zimních měsících pak oceníme, že plastová okna udržují v místnosti teplo. Naopak v létě zase udržují příjemný chlad.
 • nižší propustnost hluku – zvláště když bydlíme v místě, kde jezdí hodně aut nebo je venku hodně hlučné prostředí, oceníme fakt, že plastová okna mají velmi dobrou schopnost izolovat zvuk. Záleží ale také na použitých sklech a pokud jsme v místě se skutečně velkým hlukem zvenku, můžeme použít i speciální protihlukovou fólii.
 • velmi dlouhá životnost – plastová okna mají dlouhou životnost a v případě kvalitního materiálu vydrží několik desítek let, takže investice do nich se skutečně vyplatí.
 • minimální nutnost údržby – na rozdíl od jiných typů oken plastová okna nevyžadují prakticky žádnou údržbu. Je to velká výhoda např. oproti dřevěným oknům, o které je potřeba se pravidelně starat.
 • skvělý poměr mezi cenou a výkonem – koupí plastových oken také ušetříme – z dlouhodobého hlediska vyjdou levněji než dřevěná a mnohem levněji než hliníková, která jsou nejdražší. Navíc mají dlouhou životnost a ušetříme i za jejich údržbu.
 • vysoká odolnost a stálobarevnost – dalším velkým plusem je také vyšší odolnost těchto oken, zvláště pokud si vybereme kvalitní profil. Ještě vyšší odolnost nám pak zajistí tzv. lepená skla, která jsou pevnější než ta obyčejná. Plastová okna zaručují také udržení stále stejné barvy a není nutné je tak často natírat, jako třeba u oken dřevěných.
 • snadná manipulace s okny – poslední výhodou plastových oken je také jejich velmi snadné ovládání. Manipulace s okny vyrobenými z plastu je snadnější a příjemnější než u jiných typů oken – zvláště pokud máte děti, tak určitě ocení tento typ oken, který se jim bude lépe otevírat i zavírat.

Kuchyně fotogalerie jsou velice zajímavé. Kuchyně je místnost v lidském obydlí, která slouží k přípravě jídla a ve které probíhá jeho úprava. Koupelny fotogalerie jako inspirace pro vás a váš byt.

Jaké mají plastová okna nevýhody?

Kromě nesporných předností však mají plastová okna také určitě nevýhody, kvůli kterým se nehodí do úplně všech typů bytů a domů. O jaké nevýhody se jedná?

 • nehodí se tolik do starší zástavby v městech nebo do domů na vesnici
 • mají větší tepelnou roztažnost
 • jejich oprava je složitější než u oken vyrobených ze dřeva
 • mají kratší životnost než dřevěná okna
 • vyšší ekologická zátěž
 • jsou náchylnější k poškození než jiné typy oken

Při výběru nových oken je tak třeba vzít v úvahu všechna pozitiva i negativa plastových oken a podle nich se rozhodnout. V některých případech – pokud bydlíme např. v historické zástavbě apod. někdy ani nemáme na vybranou, protože tam památkáři plastová okna bohužel nepovolí. Ve většině případů jsou ale plastová okna určitě lepší a vhodnější variantou než okna vyrobená z jiných materiálů. Zvolit si můžeme z mnoha různých barev a rámů a tak si vybere prakticky každý.

Katastr nemovitostí nahlížení online je web obsahující užitečné informace. Nahlížení do katastru nemovitostí online pro každého. Potřebujete nové vchodové dveře pro svůj dům?

Jak vybrat nová plastová okna?

Ještě předtím než si vybereme nová plastová okna do našeho bytu nebo domu, musíme si jejich výběr důkladně promyslet. Okna nejsou zrovna levnou investicí a tak je třeba je vybrat velmi pečlivě a případně se poradit se zkušeným odborníkem, který nám pomůže zvolit ideální řešení s ohledem na naše požadavky a finanční možnosti. Plastových oken je dnes na trhu velké množství a v různých typech – můžeme si tak vybrat např. podle počtu komor od tříkomorových až po ty nejkvalitnější osmikomorové. Čím více komor plastová okna mají, tím lepší mají tepelné izolační vlastnosti. Ještě důležitější ale hloubka profilu (rámu). Mezi další parametry pak patří např. počet těsnění, typ a členění skla, kování atd. Velkou roli hraje také konstrukce plastového okna a nesmíme zapomenout ani na možnost případné instalace různých doplňků, jako jsou např. rolety, žaluzie, sítě proti hmyzu atd. Před výběrem je tak nejlepší podívat se nejdříve na internet a projít si nabídky více firem, které plastová okna dodávají a teprve pak vybranou firmu navštívit a poradit se s odborníkem.

Plastová okna a kalkulace ceny online

Jedna z věcí, která nás při výběru plastových oken bude určitě hodně zajímat, je jejich cena. Díky internetu si můžeme odhad ceny oken nechat udělat online pomocí kalkulace přímo na webu jednotlivých výrobců plastových oken. Kalkulaci ceny plastových oken online už na svých webových stránkách nabízí spousta firem – jak taková kalkulace vypadá a jaké údaje je třeba do ní zadat? Každý prodejce oken má svoji vlastní aplikaci s kalkulací online trochu jinou, vždy je však třeba vyplnit několik základních údajů. Patří mezi ně např. výběr profilu, barva oken, typ oken (otvírací, sklopné), druh skla atd. Po výběru požadovaných parametrů pak zadáme svoje kontaktní informace a odešleme poptávku firmě, která nás v nejbližší době kontaktuje s předběžnou kalkulací ceny. Kalkulaci si můžeme nechat udělat nejen u plastových oken, ale také u balkonových nebo vstupních dveří. Nechat vypočítat si ji můžeme samozřejmě zdarma a teprve pak se rozhodnout, jestli jsme s nabídkou spokojeni.

Plastová okna a jejich profily

Mezi hlavní parametry u plastových oken patří profily, ze kterých se okna vyrábějí. Profilů, ze kterých si můžeme na našem trhu vybrat existuje velké množství a vyrábí je spousta zahraničních i českých firem. Jednotlivé profily se dále liší podle počtu komor, velikosti rámu a podle prostupu tepla. Při výběru vhodného profilu hodně záleží mimo jiné na tom, pro jaký dům plastová okna kupujeme. Jiné profily se hodí pro okna v paneláku, jiné zase pro okna v rodinném domku. Profily u nás můžeme sehnat od různých výrobců, hodně důležitým parametrem je jejich počet komor. Zatímco ještě před pár lety se dala koupit maximálně čtyřkomorová plastová okna, dnes už jsou běžným standardem pěti nebo šestikomorová. Maximální počet komor je momentálně osm a takováto okna mají nejlepší vlastnosti. Nezáleží však jen na počtu komor – hodně důležitá je i stavební hloubka profilu a také počet těsnění. Další otázkou je, jestli zvolit jednoduchá, dvojitá nebo rovnou trojitá skla.. Pokud chceme skutečně to nejkvalitnější okno a nezáleží nám na ceně, ideální je kombinace osmi komor, trojitého těsnění a trojskla.

Plastová okna a jejich členění

Další důležitou otázkou je u plastového okna jeho členění. Např. u jednokřídlých oken si můžeme zvolit mezi fixním, otvíravým, sklopným nebo otvíravým + sklopným oknem. U oken dvoukřídlých si pak lze vybrat okno se sloupkem, se stulpem, s poutcem nebo s nadsvětlíkem. Více možností máme i u trojkřídlých oken nebo u balkónových dveří. Plastová okna můžeme členit také pomocí meziskelní mřížky. U ní si navíc můžeme vybrat i z pestré nabídky různých barev (např. bílá, zlatá, bronzová, okrová, různé imitace dřeva a mnoho dalších). Kromě těchto mřížek lze pro členění okna použít i nalepovací příčky a nebo sklo rozdělující sloupky – vždy v různých šířkách.

Příslušenství a doplňky k plastovým oknům

K novým plastovým oknům si také můžeme koupit různé doplňky a příslušenství. Mezi ty nejběžnější patří žaluzie, parapety, sítě proti hmyzu, rolety atd.

Žaluzie jsou dnes asi nejčastějším typem stínící techniky, kterému dává přednost většina lidí. Rozlišujeme je na horizontální a vertikální a vybrat si můžeme z širokého spektra různých barev. Obvyklejší jsou ty horizontální, které se hodí pro většinu běžných plastových i dřevěných oken. Naopak vertikální žaluzie jsou vhodné spíše kanceláře, hodně velké místnosti nebo atypická okna. Mohou být např. z látky, plastu nebo ze dřeva.

Alternativou vůči žaluziím jsou pak rolety, které dělíme na interiérové a exteriérové. Mezi interiérové patří látkové rolety, římské rolety a zatemňovací rolety. Exteriérové pak bývají buď látkové, hliníkové a nebo dřevěné.

Mnoho lidí si na svoje plastová okna kupuje také speciální sítě proti hmyzu. Ty mají spoustu výhod, jako je např. snadná demontáž, moderní vzhled nebo téměř neomezená životnost.

Další důležitou položkou, která souvisí s plastovými okny, jsou vnitřní a venkovní parapety. Zatímco ty vnitřní se obvykle dělají z plastu nebo dřevotřísky, venkovní parapety bývají většinou hliníkové nebo pozinkované. I u parapetů si lze vybrat z rozsáhlé nabídky mnoha různých barev a dekorů.


Reklama:


Bytové vodoměry

Spravedlivé rozúčtování vody. Instalace a výměna kvalitních vodoměrů.

Zahradní a bytové potřeby

Velký výměr zahradního a bytového nábytku. Akční ceny

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!